Ako na iDating.sk

Neviete ako začať? Nezúfajte, prejdeme s vami jednotlivé časti zoznamky, aby ste sa rýchlejšie zorientovali.

Prvé kroky na iDating.sk

1) Vyplňte dotazník - Na vyplnenie dotazníka ste boli vyzvaný ihneď po prvom prihlásení. Ak ste tak neurobili, vráťte sa k nemu pomocou tlačidla "Vyplňte Váš dotazník", ktoré nájdete v pravom hornom rohu vedľa profilovej fotografie. Viac o vedeckom dotazníku si môžete prečítať TU.

Dotazník

2) Vložte fotografiu a vyplňte profil - Vloženie profilovej fotografie je pre zoznámenie dôležitým plusom. Profil si vyplňte podľa svojho uváženia, ale nezabudnite, že čím viac toho o sebe prezradíte, tým väčšiu budete mať šancu na zoznámenie. Použite tlačidlo "Vložte svoju fotku" alebo tlačidlo "Upraviť profil". TU si prečítate viac infomácií o fotozoznamke. Pre jednoduchší prístup k fotografiám užívateľov slúži tiež naša Fotozoznamka.

Vložiť fotku

Upraviť profil

3) Vyberte si - Už vám nič nebráni vo výbere vhodného partnera. Všetky profily užívateľov nájdete pod tlačidlom "Profily", ktoré sa nachádzajú v hlavnom menu. K ľahšiemu hľadaniu využite filter, kde môžete vybrať napr. kraj, mesto, vek a zobrazovať užívateľa podľa týchto parametrov. Môžete si prečítať konkrétnejší návod Ako na zoznámenie so ženou alebo Zoznamovanie s mužom. V dolnej časti úvodnej stránky zoznamky nájdete aj rady ohľadom online zoznámenia v určitom kraji.

Profily

4) Kontaktujte - Ak vás niekto zaujal, napíšte mu správu a dajte mu tým o sebe vedieť. V detaile profilu každého užívateľa nájdete možnosť "Poslať správu"

Správy

V správe môžete v konverzácii s konkrétnym užívateľom posielať smajlíky (1) kliknutím na ikonu smajlíka alebo pomocou klávesy TAB - kde sa Vám zobrazí výber smajlíkov, posielať môžete tiež fotky - kliknutím na symbol fotoaparátu (2) v texte správy. Pre spestrenie konverzácie môžete novo zasielať aj GIPHy (3), čo sú hýbajúce sa smajlíky, ktoré lepšie vyjadria emócie. Po kliknutí na kolónku GIF sa objavia náhodne zamilované obrázky. V hornej lište sa nachádza vyhľadávač, do ktorého môžete napísať kľúčové slovo, ktoré hľadáte, v anglickom jazyku a zobrazí sa vám ponuka pre hľadané slovo.

5) Nebojte sa - Poriadne si prejdite jednotlivé možnosti, ktoré naša zoznamka poskytuje. Nemajte strach kliknúť na akékoľvek tlačidlo, nemôžete nič pokaziť! Ak budete potrebovať radu, obráťte sa so svojou otázkou alebo problémom na "Podporu".

Podpora

Jednotlivé možnosti hlavného panela

Poďme sa tiež trochu zorientovať v tom, čo všetko vám zoznamka ponúka z užívateľského hľadiska na hlavnom paneli.

Hlavný panel

Vyplňte Váš dotazník - Po vyplnení vedeckého dotazníka sa vám tu objaví možnosť "Vaše najlepšie zhody". Nájdete tu váš vyplnený dotazník, ktorý môžete kedykoľvek upraviť, základné informácie o tomto dotazníku a ideálnych partnerov, ktoré pre vás vedecký dotazník vyhodnotil na základe vašich odpovedí.

Vložte svoju fotku - Tu vložíte svoj profilový obrázok. Fotografiu môžete buď vložiť zo svojho počítača, telefónu alebo sa rovno odfotiť.

Vožiť fotku

Nastavenie účtu - Tu zmeníte svoj registračný email, heslo a nastavíte pravidlá pre emailové upozornenie. V hornej časti tiež nájdete možnosť "Upraviť profil".

Natavenie účtu

Odhlásiť - Odhlásite sa.

Panel

Domov - Vrátite sa na úvodnú stránku, ktorá sa zobrazuje hneď po prihlásení.

Dotazník - nájdete tu svoj vyplnený dotazník, základné informácie o ňom a ideálnych partnerov.

Fotozoznamka - Ponúkame vám trochu inú formu zoznamovania, ktorá je postavená na hodnotení profilových fotografií jednotlivých užívateľov. Všetky informácie nájdete TU.

Správy - Všetky správy, ktoré ste si vymenili s ostatnými užívateľmi. Správy sú uchovávané po dobu 90 dní.

Profily - Zoznam všetkých našich užívateľov. Nachádza sa tu filter pre jednoduchšie vyhľadávanie.

Filter

Priatelia - V detaile profilu každého užívateľa nájdete možnosť "Pridať do priateľov". V zozname budete mať priateľov rozdelených aj podľa toho, či sú online a zároveň uvidíte, pre koho ste sa stal priateľom vy sám.

Online užívatelia - Zobrazenie užívateľov, ktorí sú práve prihlásení na svojom profile.

Upraviť profil - Tu upravíte všetky informácie o vašej osobe. V hornej časti menu nájdete tiež možnosti "Zobraziť profil", "Upraviť dotazník" a "Overiť profil". Svoj profil môžete overiť pomocou obrázku alebo pomocou facebookového účtu.

Podpora - Nerozumiete niečomu alebo máte problém? Kontaktujte nás zaslaním vášho dotazu. Okrem zadania dotazu, si ho tu môžete znovu otvoriť alebo skontrolovať stav dotazu.

Čo sa ďalej zobrazuje na úvodnej stránke

Po prihlásení na váš profil sa na úvodnej stránke ihneď pod hlavným panelom zobrazujú tiež zoznamy užívateľov rozdelených do niekoľkých skupín, oznámenia a udalosti.

Nové schválené profily - Tu nájdete zoznam novo schválených profilov. Zoznam sa radí od najnovších profilov. Po registrácii a schválení našim administrátorom sa tu váš profil ostatným tiež zobrazuje.

Online užívatelia - Všetci užívatelia, ktorí sú momentálne online, čo znamená, že sú prihlásení na svojom profile.

Posledný návštevníci Vášho profilu - Užívatelia, ktorí v poslednej dobe navštívili váš profil.

Oznámenia - V oznámeniach máte neustále prehľad o tom, čo sa deje v spojení s vami. Nájdete tu napríklad informácie o harmóniách z vedeckého dotazníka, hodnotenie z Fotozoznamky, žiadostiach o priateľstve atď.

Udalosti - Dostávate tu informácie o tom, kto sa pripojil na svoj profil a je online.

LIFESTYLE

Magazín nielen o zoznamovaní. Prečítate si tu zaujímavé články rozdelené do niekoľkých sekcií, a to: "Všetko o zoznamovaní", "Zdravie a krása", "Voľný čas" a "Recenzie".

Nachádza sa hneď pod prehľadom užívateľov, ktorí naposledy navštívili váš profil.

Neprehliadnite

V dolnej časti stránky nájdete všetky informácie k našej zoznamke, ktoré by sa vám mohli pre orientáciu tiež hodiť. V článku sme na niektoré z nich už poukázali. Našim užívateľom odporúčame prečítanie si obchodných podmienok a často kladených otázok .

Hlavné vlastnosti

Tím iDating.sk

Ako na iDating.sk

Neviete ako začať? Nezúfajte, prejdeme s Vami jednotlivé časti zoznamky, aby ste sa rýchlejšie zorientovali.

Prvé kroky na iDating.sk

1) Vyplňte dotazník - Prvým krokom by malo byť vyplnenie vedeckého dotazníka, na základe ktorého Vám náš systém následne vygeneruje potenciálnych partnerov s najväčšou zhodou. Pre vyplnenie dotazníka stačí kliknúť na políčko "Dotazníky" na domovskej stránke. Teraz už len stačí dotazník vyplniť podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia. Viac o vedeckom dotazníku si môžete prečítať TU

                                                                                                                    

2) Vložte fotografiu a vyplňte profil - Vloženie profilovej fotografie je pre zoznámenie dôležitým plusom. Profil si vyplňte podľa svojho uváženia, ale nezabudnite, že čím viac toho o sebe prezradíte, tým väčšiu budete mať šancu na zoznámenie. Použite fialové tlačidlo profilu v pravom hornom rohu obrazovky a vyberte možnosť "Upraviť profil". Zvláštnou funkciou je naša Fotozoznamka kde môžete prechádzať všetky profilové fotografie na jednom mieste a vyjadrovať, či sa vám páči alebo nie technikou swipe.

Upraviť profil

3) Vyberte si - Už vám nič nebráni vo výbere vhodného partnera. Novo schválené profily sú zobrazené pohodlne na domovskej stránke pod tlačidlom "Nové profily" tak, aby Vám nikto nový neunikol. Zároveň tu nájdete tlačidlo "Návštevníci profilu", kde sa objavia všetci užívatelia, ktorí navštívili Váš profil. Všetky profily užívateľov potom nájdete v hlavnom rozbaľovacom menu v ľavom dolnom rohu obrazovky pod tlačidlom "Profily". Na tomto mieste tiež nájdete kategóriu "Online", kde sa objaví zoznam užívateľov, ktorí sú momentálne online. Či je užívateľ/ka online, môžete zistiť aj podľa zelenej bodky u prezývky, šedivá bodka naopak indikuje, že je offline. K ľahšiemu hľadaniu v profiloch využite filter, kde môžete vybrať napr. kraj, mesto, vek a zobrazovať užívateľa podľa týchto parametrov. K filtru sa dostanete okrúhlym tlačidlom v pravom dolnom rohu obrazovky. Môžete si tiež prečítať konkrétnejší návod Ako na zoznámenie so ženou alebo Zoznamovanie s mužom.

Profil

4) Kontaktujte - Pokiaľ Vás niekto zaujal, napíšte mu správu a dajte mu tým o sebe vedieť. V detaile profilu každého užívateľa cez tlačidlo rozšírené voľby (tri bodky) vyberte ikonu Správy. Do správ sa tiež dostanete jednoducho cez tlačidlo "Správy" na dolnej lište. Tu už len stačí zvoliť ikonu "plus" a otvorí sa okno Nové správy. V správe môžete v konverzácii s konkrétnym užívateľom posielať tiež fotografie či obrázky kliknutím na symbol fotoaparátu.

5) Priateľte sa - Pokiaľ Vás zaujal niektorý/á užívateľ/ka, pridajte si ho/ju do priateľov. Takto si vytvoríte zoznam priateľov, ktorý budete mať neustále k dispozícii. V detaile profilu každého užívateľa/ky cez tlačidlo rozšírené voľby (tri bodky) vyberte ikonu Pridať do priateľov. Tomuto užívateľovi/ke odošlete Žiadosť o priateľstvo a teraz už len stačí počkať, či on/ona Vašu žiadosť prijme. Váš zoznam priateľov otvoríte cez tlačidlo "Priatelia" na dolnej lište alebo cez hlavné rozbaľovacie menu v ľavom dolnom rohu obrazovky pod tlačidlom "Priatelia". Tu nájdete tiež Žiadosti o priateľstvo, ktoré čakajú na Vašu reakciu. Technikou swipe (pretiahnutím sprava do ľava) môžete žiadosť buď prijať alebo odmietnuť. Ak už nechcete mať daného/nú užívateľa/ku v priateľoch, vykonajte v zozname priateľov technikou swipe - pretiahnutím sprava do ľava a objaví sa Vám možnosť "odobrať".

6) Nebojte sa - Dôkladne si prejdite jednotlivé možnosti, ktoré naša zoznamka poskytuje. Nemajte strach kliknúť na akékoľvek tlačidlo, nemôžete nič pokaziť! Ak budete potrebovať radu, obráťte sa so svojou otázkou alebo problémom na Podporu. Tlačidlo "Podpora" nájdete pod fialovou ikonou Profilu v pravom hornom rohu obrazovky. 

Upraviť profil

Jednotlivé možnosti domovskej stránky

Poďme sa tiež trochu zorientovať v tom, čo všetko Vám naša zoznamka ponúka z užívateľského hľadiska na domovskej stránke.

1) Fialová ikona profilu v pravom hornom rohu obrazovky:

Fialová ikona profilu

Upraviť profil - Tu môžete vyplniť informácie o sebe a tiež vložiť profilovú fotografiu. V rozšírenom výbere (tlačidlo s tromi bodkami) ďalej nájdete možnosti "Môj dotazník", "Zobraziť profil" pre zobrazenie profilu tak, ako ho budú vidieť ostatní užívatelia. Ďalšia možnosť je "Overiť profil" - overiť profil možno pomocou aktuálnej fotografie alebo pomocou facebookového účtu. Poslednou možnosťou je "Zmeniť fotku".

Dotazník - Zobrazí sa vám Váš dotazník. V rozšírenom výbere sú ďalej možnosti "Harmónia" pre zobrazenie partnerov s najväčšou zhodou, "Dotazníky" pre zobrazenie dotazníkov ostatných užívateľov a "Uložiť dotazník".

Nastaviť účet - Tu si môžete pohodlne zmeniť heslo k svojmu účtu.

Podpora - Cez toto tlačidlo môžete zaslať dotaz na naše centrum Podpory.

Odhlásiť - Budete odhlásený z aplikácie

2) Ikona zvončeka v pravom hornom rohu obrazovky - Tu sa Vám budú objavovať rôzne oznámenia - napr. ak ste boli požiadaný o priateľstvo, ak sa niekomu páči Vaša fotografia, iný/á užívateľ/ka Vás tiež môže požiadať o vyplnenie dotazníka apod.

3) Dve hlavné tlačidlá v hornej časti obrazovky

Fotozoznamka - Jedná sa o veľmi dôležitú funkciu našej online zoznamky, ktorá umožňuje ľahký prístup k fotografiám užívateľov/iek a vďaka ktorej môžete vyjadriť Vaše sympatie druhej osobe a veľmi jednoducho ju ihneď kontaktovať. Pomocou techniky swipe (pretiahnutím po displeji z jednej strany na druhú) vyjadrujete, či sa Vám daná fotografia páči alebo nie, dávate palec nahor alebo nadol.

Dotazníky - Zobrazí dotazníky ostatných užívateľov.

4) Hlavné menu pod tlačidlom "Menu" v ľavom dolnom rohu obrazovky

Profil

Domov - Návrat na domovskú stránku.

Profily - Zobrazí zoznam profilov všetkých užívateľov, zoznam online užívateľov a je tu k dispozícii aj možnosť vyhľadávania užívateľov pomocou filtra.

Priatelia - Zobrazí zoznam Vašich priateľov a Žiadosti o priateľstvo. Je tu tiež možnosť filtra.

Návštevníci môjho profilu - Zobrazí zoznam návštevníkov Vášho profilu.

Udalosti - Zobrazí zoznam udalostí, kde nájdete napr. informáciu o tom, že je konkrétny užívateľ/ka online, že sa niekto práve zaregistroval na našej zoznamku apod.

Lifestyle magazín - Zobrazí lifestyle magazín, ktorý pre Vás starostlivo pripravujú naši redaktori, nájdete tu každý deň nový článok na tému zoznamovanie, ale aj zdravie a krása, voľný čas alebo recenzie filmov či kníh.

Informácie - Tu nájdete všetky dôležité informácie týkajúce sa fungovania našej online zoznamky, napr. Obchodné podmienky, informácie o jednotlivých funkciách dostupných na našej zoznamke apod.

Webová verzia

5) Dolná lišta - Tu sú tie najdôležitejšie tlačidlá pre Vaš pohodlný prístup do rôznych sekcií či funkcií.

Správy - Zobrazí správy (pozri vyššie).

Fotozoznamka - Zobrazí Fotozoznamku (pozri vyššie).

Harmónie - Ak máte vyplnený dotazník, zobrazí sa Vaša harmónia - tzn. percentuálne zhody s ďalšími užívateľmi/kami. Po vyhodnotení Vášho dotazníka sa tu zobrazí tiež 100 partnerov/iek z našej databázy, s ktorými máte najväčšiu zhodu.

Priatelia - Zobrazí zoznam Vašich priateľov a Žiadosti o priateľstvo. Je tu tiež možnosť filtra.Teraz už viete všetko potrebné a môžete sa začať zoznamovať. Veľa šťastia!

Tím iDating.sk